Нов ЗеландПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Merivale, Christchurch, 8146, Christchurch, Canterbury: 8146

8146

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Merivale, Christchurch, 8146, Christchurch, Canterbury
Површина 1 :Merivale
Град :Christchurch
Регионот 2 :Christchurch
Регионот 1 :Canterbury
Земја :Нов Зеланд
Поштенски :8146

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :NZ-CAN
ширина :-43.51441
должина :172.61804
Временска Зона :Pacific/Auckland
Координирано Универзално Време :UTC+12
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Merivale, Christchurch, 8146, Christchurch, Canterbury се наоѓа во Нов Зеланд. Нејзините поштенски код е 8146.

Другите се е достапен
Merivale, Christchurch, 8146, Christchurch, Canterbury,8146 ©2014 Поштенски Пребарување